> NLM / Regioner / Region Sørvest / Nyheter / Basar fylte bedehus



Basar fylte bedehus

Fredag den 10. februar var det annonsert basar på Førde Bedehus i Sunnhordland.  Som vanlig fyltes bedehuset av bygdafolk, slik at de fleste plassene var opptatt.

Basaren til Førde kvinnelag er årviss, knyttet til en møteuke. Foruten basaren var de og møter på onsdag, torsdag og søndag.

Basaren er en samling hvor alle slags mennesker møter opp, både bedehusfolk og de som sjelden setter sin fot der.  Det er trivelig å møte sambygdinger, og så er det også viktig å støtte opp om kvinneforeningens engasjement for at evangeliet skal nå lengre ut.  Det var ikke vanskelig å få solgt loddene.

Andakten er en viktig del av slike basarer.  Fokus på Jesus som vår frelser, og invitasjon til å ta i mot ham hører med.

Foreningsmedlemmene fikk god hjelp til utdeling av gevinster.

Til denne basaren hadde medlemmene i foreningen laget et musikklag, som deltok med fin sang.

Basarenes tid er ikke forbi.  Det er et lavterskelarrangement som samler mye folk, og det kommer inn mye penger til misjonen. 

På denne basaren kom det inn kr 20.000,-.


Regionleder

Regionsleder

Region Sørvest

90 03 66 72

Dagens bibelsitat

Sal 41:4 Herren skal støtte ham på sykesengen. Du forvandler hele hans leie under hans sykdom.

Sitat på SMS

Meld deg på

Del