Glade barn og voksne

Solfylte konferansedager

44 store og små var samlet for den årlige konferansen på Hiruzen for NLM fra 22.-26. mars. Det er alltid godt å komme sammen og få dele gleder og utfordringer med kollegaer.

Det var kanskje med ekstra stor glede at misjonærene kunne tilbringe den årlige konferansen på Hiruzen Bible Camp i år. På årsmøtet til VJELK (Vest-Japan Evangelisk Lutherske Kirke, den lokale kirken som NLM samarbeider med i Japan) ble det bestemt at kirken vil fortsette å støtte Hiruzen, og vi er takknemlig for en ny ansatt som virkelig har tatt i et tak for å kunne holde liv i leirstedet.

Snøsmelting

Den siste resten av snø smeltet raskt de sene marsdagene vi fikk tilbringe på Hiruzen i år. Barna fikk nyte godværet og leke mye ute sammen med barnepasserne. For barna er det fint å være sammen med de andre misjonærbarna og bruke tid sammen på Hiruzen. I år fikk også noen av de eldre barna ansvar for å være med på å passe de små, sammen med en ettåring og to misjonærer fra FLM (Finnish Lutheran Mission).

 

Besøk fra hjemmeledelsen

Vi hadde besøk av Regionleder Eivind Jåtun og Lars Stensland, som var hovedstyret sin representant. Det settes stor pris på besøk så vi kan få dele våre erfaringer og tanker med de som er hjemme i Norge. Lars Stensland og Eivind Jåtun hadde ansvaret for bibeltimene, mens Eivind Jåtun også holdt et viktig foredrag om TCK (Third Culture Kids). Barna fikk også glede av bibeltimer og familiegudstjeneste på søndag. Forhandlingene innebar mange gode samtaler og diskusjoner rundt misjonsarbeidet her i Japan og hva vi ønsker å fokusere på videre.

 

Høydepunkt

På fritiden ble det tur til en utendørs aktivitetspark som både små og store satte pris på.

Det er alltid godt å komme sammen og få dele gleder og utfordringer med kollegaer, spesielt når man ikke treffes så ofte. Derfor er samlingen på Hiruzen et høydepunkt for mange.
Vær gjerne med og be for samarbeidet og for misjonsmarken her i Japan.

 

Område